Ministerin tiedot

Vennamo, Pekka Veikko

2340

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.11.1944 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Tekniikan ylioppilas.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
30.4.1987 - 30.9.1989 Liikenneministeri SMP 885
30.4.1987 - 1.9.1989 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä SMP 856
63. Sorsa IV
6.5.1983 - 30.4.1987 Ministeri valtiovarainministeriössä SMP 1456
Yhteensä 2340

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Joutsenlahti, Anssi 64. Holkeri 17.4.1989 - 30.9.1989 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Kettunen, Pentti 64. Holkeri 4.5.1987 - 30.4.1989 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Suhonen, Hannu 64. Holkeri 30.4.1987 - 30.9.1989 Liikenneministerin avustaja
Suhonen, Hannu 63. Sorsa IV 9.5.1983 - 30.4.1987 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri

25.5.2019 10.17. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.