Ministerin tiedot

Vennola, Juho Heikki

1587

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.6.1872 Oulu

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
18. Svinhufvud II
18.2.1931 - 21.3.1931 Pääministerin sijainen Edistyspuolue 32
4.7.1930 - 21.3.1931 Valtiovarainministeri Edistyspuolue 261
9. Kallio
14.11.1922 - 18.1.1924 Ulkoasiainministeri Edistyspuolue 431
7. Vennola II
9.4.1921 - 2.6.1922 Pääministeri Edistyspuolue 420
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Pääministeri Edistyspuolue 214
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Kauppa- ja teollisuusministeri Edistyspuolue 121
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Apulaisvaltiovarainministeri Edistyspuolue 142
Yhteensä 1587

21.11.2019 11.23. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.