Ministerin tiedot

Tulenheimo, Antti Agaton

418

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.12.1879 Kangasala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
12. Tulenheimo
31.3.1925 - 31.12.1925 Pääministeri Kokoomus 276
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Sisäasiainministeri Kokoomus 142
Yhteensä 418

17.11.2019 21.57. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.