Ministerin tiedot

Virtanen, Viljo Artturi

650

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.1.1912 Pyhäjärvi Ul.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
51. Koivisto
22.3.1968 - 31.12.1969 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 650
Yhteensä 650

21.11.2019 10.53. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.