Ministerin tiedot

von Born, Ernst Viktor Lorentz

1316

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.8.1885 Pernaja
Ammatti ja koulutus: Tilanomistaja, varatuomari, lakitieteen tohtori, vapaaherra.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
28. Castren U.
21.9.1944 - 17.11.1944 Oikeusministeri RKP 58
27. Hackzell
8.8.1944 - 21.9.1944 Oikeusministeri RKP 45
25. Rangell
4.1.1941 - 13.5.1941 Sisäasiainministeri RKP 130
24. Ryti II
27.3.1940 - 4.1.1941 Sisäasiainministeri RKP 284
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Sisäasiainministeri RKP 118
22. Cajander III
13.10.1939 - 1.12.1939 Salkuton ministeri RKP 50
19. Sunila II
21.3.1931 - 14.12.1932 Sisäasiainministeri RKP 635
Yhteensä 1316

18.10.2019 21.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.