Ministerin tiedot

von Fieandt, Berndt Rainer

339

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.12.1890 Turku
Ammatti ja koulutus: Ministeri, talousmies.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
29.11.1957 - 26.4.1958 Pääministeri ammatti/virkamies 149
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Kansanhuoltoministeri ammatti/virkamies 118
22. Cajander III
20.9.1939 - 1.12.1939 Kansanhuoltoministeri ammatti/virkamies 73
Yhteensä 339

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ilaskivi, Raimo 42. von Fieandt 11.1.1958 - 26.4.1958 Pääministerin sihteeri
Valvanne, Heikki 42. von Fieandt 29.11.1957 - 10.1.1958 Pääministerin sihteeri

21.5.2019 22.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.