Ministerin tiedot

Väyrynen, Onni Antero

896

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.9.1916 Kemijärvi
Ammatti ja koulutus: Apulaiskaupunginjohtaja, apulaistaloustarkastaja. Alempi oikeustieteen tutkinto.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
51. Koivisto
22.3.1968 - 14.5.1970 Sisäasiainministeri SDP 784
50. Paasio
1.12.1967 - 22.3.1968 Sisäasiainministeri SDP 113
Yhteensä 896

18.1.2019 3.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.