Ministerin tiedot

Tuominen, Erkki Olavi

255

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.7.1914 Hollola

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
15.7.1970 - 26.3.1971 Oikeusministeri SKDL 255
Yhteensä 255

15.11.2019 12.19. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.