Ministerin tiedot

Rantanen, Jarmo Heikki Kullervo

1458

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 20.6.1944 Orivesi
Ammatti ja koulutus: Kaupunginjohtaja. Merkonomi.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
30.4.1987 - 26.4.1991 Sisäasiainministeri SDP 1458
Yhteensä 1458

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Tuominen, Helinä 64. Holkeri 13.8.1990 - 26.4.1991 Sisäasianministerin erityisavustaja
Eerikäinen, Hannu 64. Holkeri 1.3.1990 - 10.6.1990 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Eerikäinen, Hannu 64. Holkeri 12.2.1990 - 28.2.1990 Sisäasiainministerin poliittinen sihteeri
Mikkonen, Matti 64. Holkeri 1.8.1988 - 28.2.1990 Sisäasiainministerin poliittinen sihteeri
Nordström, Seppo 64. Holkeri 12.5.1987 - 31.7.1988 Sisäasiainministerin poliittinen sihteeri

21.10.2018 9.53. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.