Ministerin tiedot

Kasurinen, Anna-Liisa

1458

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.5.1940 Kivijärvi
Ammatti ja koulutus: Sairaanhoitaja, kansanedustaja. Sairaanhoitaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
28.8.1990 - 26.4.1991 Ministeri liikenneministeriössä SDP 242
30.4.1987 - 26.4.1991 Ministeri opetusministeriössä SDP 1458
Yhteensä 1458

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rissanen, Henrik 64. Holkeri 1.3.1990 - 26.4.1991 Ministerin opetusministeriössä erityisavustaja
Rissanen, Henrik 64. Holkeri 1.10.1989 - 28.2.1990 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Laakso, Veikko 64. Holkeri 1.10.1988 - 30.9.1989 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Kukkonen, Jorma 64. Holkeri 1.9.1987 - 30.9.1988 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri
Ruotsalainen, Pekka 64. Holkeri 11.5.1987 - 31.8.1987 Ministerin opetusministeriössä poliittinen sihteeri

26.8.2019 12.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.