Ministerin tiedot

Miettinen, Mauri Kalevi

481

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 2.10.1941 Joutseno

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
1.1.1990 - 26.4.1991 Sosiaali- ja terveysministeri Kokoomus 481
Yhteensä 481

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Piispanen, Pekka 64. Holkeri 1.3.1990 - 26.4.1991 Sosiaali- ja terveysministerin erityisavustaja
Piispanen, Pekka 64. Holkeri 1.1.1990 - 28.2.1990 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

15.11.2019 12.55. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.