Ministerin tiedot

Bärlund, Kaj-Ole Johannes

1458

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.11.1945 Porvoo
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Kauppatieteiden maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
30.4.1987 - 26.4.1991 Ympäristöministeri SDP 1458
Yhteensä 1458

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Axberg, Tom 64. Holkeri 1.3.1990 - 26.4.1991 Ympäristöministerin erityisavustaja
Axberg, Tom 64. Holkeri 18.9.1989 - 28.2.1990 Ympäristöministerin poliittinen sihteeri
Paavola, Maire 64. Holkeri 11.5.1987 - 17.9.1989 Ympäristöministerin poliittinen sihteeri

21.8.2019 16.16. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.