Ministerin tiedot

Kankaanniemi, Toimi Olavi

1160

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.2.1950 Tyrvää
Ammatti ja koulutus: Puolueen puheenjohtaja, kunnansihteeri, kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
65. Aho
26.4.1991 - 28.6.1994 Ministeri ulkoasiainministeriössä Kristillinen liitto 1160
26.4.1991 - 28.6.1994 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä Kristillinen liitto 1160
Yhteensä 1160

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ahteela, Reijo 65. Aho 29.4.1991 - 28.6.1994 Ministerin ulkoasiainministeriössä ja sosiaali- terveysministeriössä erityisavustaja
Ryhänen, Matti 65. Aho 29.4.1991 - 28.6.1994 Ministerin ulkoasiainministeriössä ja sosiaali- ja terveysministeriössä erityisavustaja

24.5.2019 7.49. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.