Ministerin tiedot

Frey, Alexander

215

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.6.1877 Vehkalahti
Ammatti ja koulutus: Varatuomari, pankkimies, lakitieteen tohtori, pääjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
2. Paasikivi
27.5.1918 - 29.6.1918 Sisäasiaintoimituskunnan apulaispäällikkö RKP 34
1. Svinhufvud
27.11.1917 - 27.5.1918 Sisäasiaintoimituskunnan apulaispäällikkö RKP 182
Yhteensä 215

18.1.2019 9.54. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.