Ministerin tiedot

Pesälä, Veijo Mikko

367

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 30.11.1938 Iitti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
65. Aho
12.4.1994 - 13.4.1995 Maa- ja metsätalousministeri Keskusta 367
Yhteensä 367

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Huuhtanen, Harri 65. Aho 15.8.1994 - 13.4.1995 Maa- ja metsätalousministerin erityisavustaja
Kallio, Seppo 65. Aho 12.4.1994 - 14.8.1994 Maa- ja metsätalousministerin erityisavustaja

21.11.2019 10.50. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.