Ministerin tiedot

Tuomivaara, Eino Aarne

261

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 13.2.1887 Säkkijärvi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
18. Svinhufvud II
4.7.1930 - 21.3.1931 Sosiaaliministeri Maalaisliitto 261
Yhteensä 261

1.6.2020 6.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.