Ministerin tiedot

Paloheimo, Martti Olli

45

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.5.1894 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
27. Hackzell
8.8.1944 - 21.9.1944 Ministeri valtiovarainministeriössä Kokoomus 45
Yhteensä 45

22.11.2019 15.53. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.