Ministerin tiedot

Palovesi, Eino Oskari

839

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.5.1904 Perho

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
45. Sukselainen II
13.1.1959 - 4.2.1960 Sisäasiainministeri Maalaisliitto 388
40. Fagerholm II
3.3.1956 - 27.5.1957 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 451
Yhteensä 839

15.11.2019 12.31. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.