Ministerin tiedot

Pennanen, Pekka

123

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.2.1872 Kesälahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
11. Ingman II
29.11.1924 - 31.3.1925 Apulaismaatalousministeri Kokoomus 123
Yhteensä 123

12.12.2019 21.17. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.