Ministerin tiedot

Pihlajamäki, Veikko Jaakko Uolevi

1456

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.3.1922 Kauhava
Ammatti ja koulutus: Diplomi-insinööri, piiri-insinööri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
63. Sorsa IV
6.5.1983 - 30.4.1987 Puolustusministeri Keskusta 1456
Yhteensä 1456

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Virrankoski, Kyösti 63. Sorsa IV 1.6.1983 - 30.4.1987 Puolustusministerin poliittinen sihteeri
Ikäheimo, Risto 63. Sorsa IV 6.5.1983 - 31.5.1983 Puolustusministerin poliittinen sihteeri

24.5.2019 23.52. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.