Ministerin tiedot

Pohjala, Lauri

130

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 22.7.1870 Isokyrö

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
11. Ingman II
22.11.1924 - 31.3.1925 Sosiaaliministeri Kokoomus 130
Yhteensä 130

1.6.2020 5.44. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.