Ministerin tiedot

Työläjärvi, Pirkko Annikki

2047

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.9.1938 Jämsä

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
61. Koivisto II
1.7.1981 - 19.2.1982 Kauppa- ja teollisuusministeri SDP 234
26.5.1979 - 30.6.1981 Ministeri valtiovarainministeriössä SDP 767
60. Sorsa II
15.5.1977 - 26.5.1979 Sosiaali- ja terveysministeri SDP 742
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä SDP 305
Yhteensä 2047

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Andersén, Seija 61. Koivisto II 1.9.1981 - 19.2.1982 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri
Nevalainen, Eila 61. Koivisto II 15.8.1981 - 19.2.1982 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri
Kykkänen, Paavo 61. Koivisto II 1.7.1981 - 14.8.1981 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri
Iivonen, Liisa 61. Koivisto II 15.3.1981 - 30.6.1981 Ministerin valtiovarainministeriössä poliiittinen sihteeri
Wallin, Anna-Riitta 61. Koivisto II 1.3.1981 - 14.3.1981 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri
Nevalainen, Eila 61. Koivisto II 1.5.1980 - 28.2.1981 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri
Hemmilä, Pekka 61. Koivisto II 1.6.1979 - 30.4.1980 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri
Välimäki, Leena 60. Sorsa II 16.5.1977 - 26.5.1979 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri
Välimäki, Leena 58. Miettunen II 1.12.1975 - 29.9.1976 Ministerin sosiaaliministeriössä poliittinen sihteeri

22.11.2019 14.54. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.