Ministerin tiedot

Pohjanpalo, Santeri

214

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 31.3.1874 Kalajoki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Edistyspuolue 214
Yhteensä 214

22.11.2019 14.52. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.