Ministerin tiedot

Procopé, Johan Hjalmar Fredrik

1863

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.8.1889 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Diplomaatti, lakitieteen tohtori, ministeri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
18. Svinhufvud II
4.7.1930 - 21.3.1931 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 261
17. Kallio III
16.8.1929 - 4.7.1930 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 323
16. Mantere
22.12.1928 - 16.8.1929 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 238
15. Sunila
17.12.1927 - 22.12.1928 Ulkoasiainministeri ammatti/virkamies 372
11. Ingman II
31.5.1924 - 31.3.1925 Ulkoasiainministeri RKP 305
10. Cajander II
19.1.1924 - 31.5.1924 Kauppa- ja teollisuusministeri ammatti/virkamies 134
6. Erich
19.8.1920 - 9.4.1921 Kauppa- ja teollisuusministeri RKP 234
Yhteensä 1863

20.8.2019 12.31. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.