Ministerin tiedot

Raatikainen, Jussi

597

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 14.10.1898 Kivijärvi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
32. Fagerholm
30.7.1948 - 17.3.1950 Ministeri sisäasiainministeriössä SDP 596
29.7.1948 - 17.3.1950 Ministeri maatalousministeriössä SDP 597
Yhteensä 597

1.6.2020 5.49. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.