Ministerin tiedot

Raatikainen, August

261

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.9.1874 Rautalampi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
18. Svinhufvud II
4.7.1930 - 21.3.1931 Maatalousministeri Maalaisliitto 261
Yhteensä 261

15.11.2019 5.28. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.