Ministerin tiedot

Ramsay, Carl Henrik Wolter

1015

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 31.3.1886 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
26. Linkomies
5.3.1943 - 8.8.1944 Ulkoasiainministeri RKP 523
5.3.1943 - 8.8.1944 Ministeri kansanhuoltoministeriössä RKP 523
25. Rangell
3.7.1942 - 5.3.1943 Kansanhuoltoministeri RKP 246
14.11.1941 - 5.3.1943 Ministeri ulkoasiainministeriössä RKP 477
29.10.1941 - 3.7.1942 Ministeri kansanhuoltoministeriössä RKP 248
Yhteensä 1015

15.11.2019 12.43. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.