Ministerin tiedot

Rangell, Johan Wilhelm

791

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.10.1894 Hauho

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
4.1.1941 - 5.3.1943 Pääministeri Edistyspuolue 791
Yhteensä 791

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Sukselainen, Vieno Johannes 25. Rangell 28.9.1941 - 5.3.1943 Pääministerin sihteeri
Puntila, Lauri 25. Rangell 16.1.1941 - 17.3.1943 Pääministerin sihteeri

21.11.2019 11.26. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.