Ministerin tiedot

Rantala, Eero Yrjö Juhani

1047

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 5.10.1941 Helsinki
Ammatti ja koulutus: OTK:n johtaja. Valtiotieteen kandidaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
60. Sorsa II
2.3.1978 - 26.5.1979 Ministeri sisäasiainministeriössä SDP 451
15.5.1977 - 26.5.1979 Kauppa- ja teollisuusministeri SDP 742
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Kauppa- ja teollisuusministeri SDP 305
Yhteensä 1047

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Granskog, Christer 60. Sorsa II 17.5.1977 - 26.5.1979 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri
Granskog, Christer 58. Miettunen II 8.12.1975 - 29.9.1976 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri

21.5.2019 21.37. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.