Ministerin tiedot

Rantala, Viljo Johannes

659

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.11.1892 Punkalaidun

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
35. Kekkonen III
20.9.1951 - 9.7.1953 Valtiovarainministeri SDP 659
Yhteensä 659

21.11.2019 11.8. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.