Ministerin tiedot

Raunio, Eino Albin

865

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.1.1909 Sääksmäki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
51. Koivisto
22.3.1968 - 14.5.1970 Valtiovarainministeri SDP 784
50. Paasio
1.1.1968 - 22.3.1968 Valtiovarainministeri SDP 82
Yhteensä 865

15.11.2019 12.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.