Ministerin tiedot

Rautavaara, Albin Ewald

641

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 21.12.1873 Ilmajoki
Ammatti ja koulutus: Kansliapäällikkö, varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
22. Cajander III
11.1.1938 - 13.10.1939 Oikeusministeri ammatti/virkamies 641
Yhteensä 641

15.8.2020 20.25. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.