Ministerin tiedot

Reinikainen, Oskari Brynolf

303

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 1.12.1885 Parikkala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
22. Cajander III
2.9.1938 - 1.7.1939 Apulaissosiaaliministeri SDP 303
Yhteensä 303

22.11.2019 15.39. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.