Ministerin tiedot

Ritavuori, Heikki

526

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.3.1880 Turku
Ammatti ja koulutus: Asianajaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
7. Vennola II
9.4.1921 - 14.2.1922 Sisäasiainministeri Edistyspuolue 312
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Sisäasiainministeri Edistyspuolue 214
Yhteensä 526

25.5.2019 0.37. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.