Ministerin tiedot

Rytkönen, Arvo

171

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.11.1929 Virolahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
57. Liinamaa
23.6.1975 - 30.11.1975 Ministeri ulkoasiainministeriössä ammatti/virkamies 161
13.6.1975 - 30.11.1975 Kauppa- ja teollisuusministeri ammatti/virkamies 171
Yhteensä 171

15.11.2019 12.21. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.