Ministerin tiedot

Saari, Eino Armas

441

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.10.1894 Turku

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
40. Fagerholm II
3.3.1956 - 17.5.1957 Sosiaaliministeri Suomen Kansanpuolue 441
Yhteensä 441

22.11.2019 14.57. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.