Ministerin tiedot

Sahlstein, Georg Karl Gunnar

303

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 3.1.1879 Kuopio
Ammatti ja koulutus: Lakimies, kihlakunnantuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
11. Ingman II
2.6.1924 - 31.3.1925 Sisäasiainministeri Kokoomus 303
Yhteensä 303

25.5.2019 0.19. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.