Ministerin tiedot

Salmenoja, Johan Pietari

73

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.6.1893 Forssa

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
22. Cajander III
20.9.1939 - 1.12.1939 Kulkulaitosten ja yleisten töiden apulaisministeri SDP 73
Yhteensä 73

14.11.2019 19.36. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.