Ministerin tiedot

Uoti, Olli Johannes

89

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.2.1930 Kalvola

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
2.9.1957 - 29.11.1957 Ministeri sosiaaliministeriössä TPSL 89
Yhteensä 89

22.11.2019 14.31. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.