Ministerin tiedot

Salo, Tuure Olavi Hermanni

292

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.2.1921 Rovaniemi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
60. Sorsa II
15.5.1977 - 2.3.1978 Oikeusministeri Liberaalinen kansanpuolue 292
15.5.1977 - 2.3.1978 Ministeri sisäasiainministeriössä Liberaalinen kansanpuolue 292
Yhteensä 292

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Lallukka, Kyösti 60. Sorsa II 15.5.1977 - 2.3.1978 Oikeusministerin poliittinen sihteeri

22.10.2019 11.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.