Ministerin tiedot

Sario, Samuli

34

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 3.5.1874 Tottijärvi
Ammatti ja koulutus: Vakuutusjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
2. Paasikivi
27.5.1918 - 29.6.1918 Salkuton senaattori Suomalainen puolue 34
Yhteensä 34

13.5.2021 18.46. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.