Ministerin tiedot

Sarjala, Vihtori Wiljam

1374

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.12.1901 Laitila
Ammatti ja koulutus: Kunnallisneuvos, agrologi.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
46. Miettunen
14.7.1961 - 13.4.1962 Valtiovarainministeri Maalaisliitto 274
45. Sukselainen II
13.1.1959 - 14.7.1961 Valtiovarainministeri Maalaisliitto 914
41. Sukselainen
2.7.1957 - 29.11.1957 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 151
27.5.1957 - 2.7.1957 Ministeri valtiovarainministeriössä Maalaisliitto 37
Yhteensä 1374

18.1.2019 3.38. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.