Ministerin tiedot

Sarlin, Bruno Gustaf Willehad

282

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 8.11.1878 Viitasaari

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
20. Kivimäki
31.12.1935 - 7.10.1936 Sosiaaliministeri Edistyspuolue 282
Yhteensä 282

1.6.2020 5.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.