Ministerin tiedot

Saukkonen, Jussi Jaakko

623

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 17.2.1905 Oulu

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Opetusministeri Kokoomus 623
Yhteensä 623

16.12.2019 3.8. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.