Ministerin tiedot

Saukkonen, Veikko Antti Juhani

442

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.6.1937 Viipuri
Ammatti ja koulutus: Kirkkoherra, kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
19.2.1982 - 6.5.1983 Puolustusministeri Keskusta 442
Yhteensä 442

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ikäheimo, Risto 62. Sorsa III 19.2.1982 - 6.5.1983 Puolustusministerin poliittinen sihteeri

27.5.2019 2.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.