Ministerin tiedot

Skog, Emil Albert

2621

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 30.6.1897 Helsingin mlk.
Ammatti ja koulutus: Huoltotarkastaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
40. Fagerholm II
3.3.1956 - 27.5.1957 Puolustusministeri SDP 451
39. Kekkonen V
20.10.1954 - 3.3.1956 Puolustusministeri SDP 501
38. Törngren
5.5.1954 - 20.10.1954 Puolustusministeri SDP 169
35. Kekkonen III
20.9.1951 - 9.7.1953 Puolustusministeri SDP 659
34. Kekkonen II
17.1.1951 - 20.9.1951 Puolustusministeri SDP 247
32. Fagerholm
29.7.1948 - 17.3.1950 Puolustusministeri SDP 597
Yhteensä 2621

20.7.2019 20.51. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.