Ministerin tiedot

Soininen, August Mikael

475

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 3.11.1860 Kuhmoniemi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Kirkollis- ja opetusministeri Edistyspuolue 214
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Kirkollis- ja opetusministeri Edistyspuolue 121
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Kirkollis- ja opetusministeri Edistyspuolue 142
Yhteensä 475

1.6.2020 6.33. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.