Ministerin tiedot

Solja, Niilo

349

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.6.1888 Hämeenkyrö

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
19. Sunila II
21.3.1931 - 3.3.1932 Apulaissisäasiainministeri Kokoomus 349
Yhteensä 349

22.11.2019 14.48. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.