Ministerin tiedot

Stjernvall, Julius

142

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.10.1874 Mäntsälä

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Kauppa- ja teollisuusministeri RKP 142
Yhteensä 142

15.11.2019 12.50. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.