Ministerin tiedot

Strömmer, Aarno Mikael

171

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 6.9.1927 Tornio
Ammatti ja koulutus: Johtaja, dosentti, valtiotieteen tohtori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
57. Liinamaa
13.6.1975 - 30.11.1975 Ministeri sisäasiainministeriössä ammatti/virkamies 171
Yhteensä 171

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Justander, Kalle 57. Liinamaa 28.7.1975 - 30.11.1975 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri
Justander, Kalle 57. Liinamaa 1.7.1975 - 4.7.1975 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri

21.8.2019 16.10. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.